ПРО МЕНЕ ТВОРЧІСТЬ
Головна : Біографія : Моя сім'я : Фото : Відео : Публікації : Контакт

 

Із Києва — до нас: і дух революційний, і тепло

Анна Цвик,
учениця 11 класу ЗНЗ «Українська школа «Мрiя» в м. Барселона


З нагоди 200-річчя з дня народження Т. Г. Шевченка, нашу школу «Мрія» та чудове місто Барселону відвідала Заслужена артистка України Леся Горова.

Леся Горова – відома українська співачка, композитор, член Національної Спілки композиторів. Вона сама пише слова та музику для своїх пісень , зачаровуючи своїм голосом усіх навкруги. Для неї не важливо скільки тобі років, твій соціальний статус або твоя національність - вона для кожного має пісню.
Ось і для наших слухачів усіх років та роду занять Леся знайшла пісні.
Перше відбулась зустріч з учнями молодшої школи. Для них лунали веселі та рухливі дитячі пісеньки. Були навіть пісні, в яких можна було підспівувати.

 
 

Діти, безумовно, гарно провели час, а у Лесі з'явилися нові маленькі фанати. Також потрібно відзначити, що нашій школі була подарована її власна книжка для дітей з піснями, віршами та нотами «Відчинилося життя». Достатньо прочитати хоча б один вірш з цієї чудо-книжечки, щоб навіть у дорослої людини піднявся настрій на цілий день.

По обіді відбулась зустріч з учнями старшої школи (всі колись вчились у школі і добре знають, що маленьких дітей набагато легше чимось зацікавити, ніж підлітків). Зазвичай, коли проходять якісь виступи чи концерти в школі, їх нічого не цікавить, вони зайняті своїми власними проблемами, сидять в телефонах, щоб бути на зв'язку з усім світом або просто розмовляють з друзями на задніх рядах. Але виступ Лесі Горової довів, що все може бути навпаки. Навіть на уроках не можна побачити такої тиші та сконцентрованості на тому, що відбувається, як на цій зустрічі. З власного досвіду хочу сказати, що, не дивлячись на усе розмаїття сучасних пісень, напевно, ще ні одна пісня так сильно мене не вразила, як усі без винятку пісні Горової.

Її пісні мають глибоке філософське значення, торкаються самої душі. Ні в якому разі після їх прослуховування не можна залишитись байдужим.
Особливо мені запам'яталась пісня, що була присвятою «Небесній сотні». Після неї всі встали і ще довго не могли сісти від тієї кількості емоцій, яка нас переповняла. З однієї сторони – це великий біль втрати молодих людей, що віддали за нас свої життя, з другої – це, напевно, навіть гордість за наш нездоланний народ, з третьої – невимовне бажання до рішучих дій – і таких сторін безліч. Усі її пісні багатогранні і саме тому вони є для усіх, не зважаючи ні на що. Кожен знайде в них щось своє. Вони дають змогу поміркувати над ціною та сенсом свого життя. Можна з впевненістю сказати, що і зі старшою школою все пройшло найкращим чином.

Особисто для мене, найцікавішим моментом цієї зустрічі була розмова з Лесею. Спочатку вона нам розповідала про себе, про своє життя та дітей, а потім, після зустрічі була можливість поспілкуватись з нею просто так. Зазвичай відомі люди ведуть себе на публіці дуже відкрито, а за сценою до них навіть неможливо підібратись, тому що вони «зірки» і їм насправді нема ніякого діла до простих людей. Леся Горова не така, як усі зірки. Вона проста у спілкуванні і не видає себе за королеву світу, а її пісні, звернені до звичайних людей, тому що це їй не байдуже. Навіть важко уявити, але в її репертуарі понад 300 пісень, багато сучасних «зірок» мають їй позаздрити. Найголовніше, що всі 300 пісень з'являлись в моменти незабутніх подій, тобто всі вони – з власного життя і нема нічого вигаданого. Я зробила для себе висновок, що Леся Горова – це людина неймовірного таланту, з великим серцем та бездонною душею.

Сподіваюсь, що ще не раз Леся Горова відвідає Іспанію, і ми зможемо ще раз насолодитись її талантом.

ЦВИК АННА. Із Києва — до нас: і дух революційний, і тепло // Ucrania del Segura
(Надсегурська Україна) [український часопис в Іспанії]. - 2014. - №3, березень . - С. 6.

copyright by lesya horova. 2004-2014. all rights reserved.