ПРО МЕНЕ ТВОРЧІСТЬ
Головна : Біографія : Моя сім'я : Фото : Відео : Публікації : Контакт

 

Це моя офіційна біографія :-)

Горова Леся Володимирівна
народилася у Львові 8 травня 1971 року. У 1989р. закінчила музичну спеціальну школу ім.С.Крушельницької. У 1994р. закінчила Львівську державну консерваторію ім.М.Лисенка, спеціальність – композитор, викладач теоретичних дисциплін. Навчалася в класі відомого українського композитора професора Мирослава Михайловича Скорика. Після закінчення консерваторії працювала викладачем у Львівському державному музичному училищі. З 1996 року працює у Вищому мистецькому коледжі Київської дитячої Академії мистецтв викладачем імпровізації та композиторської техніки. Серед учнів лауреати міських, всеукраїнських та двоє лауреатів міжнародних конкурсів юних композиторів.

З 16 років працює на професійній сцені. Дебютувала у жанрі авторської пісні на першій “Червоній Руті’89” у Чернівцях, отримала диплом. Брала активну участь у конкурсах та фестивалях: “Пісенний Вернісаж”, “Мазепа-фест”, “Тарас Бульба”, “Вітер зі Сходу”, “Сопот”; “Леутар” (Молдова), молодіжний рок-фестиваль у м. Дербі (Великобританія), “Жакерія” (Польща).

Багато гастролює за кордоном: сольні турне по Великобританії у 1991 та 1993 роках (Лондон, Манчестер, Ноттінгем, Едінбург та інші – всього 25 міст), концерти для представників української діаспори у США (Денвер, Нью-Йорк), Австрії (Відень, Грац), Польщі (Варшава, Люблін, Краків та ін.). У серпні 2004 року разом з колективом “Світанок” брала участь у двох міжнародних фестивалях у Великобританії (м. Алнвік, м. Едінбург), де отримала спеціальний приз як композитор за найкращу пісню фестивалю в м. Алнвік, яка стала гімном фестивалю. З 2006 року Леся Горова активно співпрацює з товариством "Україна-світ", представляючи нашу державу в багатьох країнах, де діє українська діаспора. Зокрема у 2012 та 2013 році була учасником та ведучою фестивалю в рамках днів української культури в Анталії (Туреччина).

Після виходу у 2006 році збірки дитячих пісень "Відчинилося життя" провела понад 60 концертів з дитячими колективами, що виконують її пісні. Леся Горова – постійний член журі багатьох дитячих конкурсів та фестивалів. З 2008 року співачка була і залишається однією з активних учасників незвичайного концертного проекту спільних виступів з незрячими співаками у супроводі симфонічного оркестру, який має назву на честь однієї з її пісень – "Відчинилося життя".

У Польщі у 1994 році на лейблі Edicja Swietogo Pawla вийшов її дебютний альбом “Залишитися собою”, який наступного року було видано і в Україні (“Гарба”, м.Київ). "Колискова” з цього альбому протягом трьох років звучала на УТ 1 у передачі “На добраніч, діти!”. У 2000 році вийшов другий аудіоальбом “Як приходить любов” (КП "Простір" об'єднання Оберіг, м.Київ). Наприкінці 2004 року випустила компакт диск власних і народних колядок "Їде, їде Бог" (МПП "МЕД", м.Вінниця). У травні 2005 р. випустила четвертий альбом власних пісень "Я патріот" (Atlantic, м.Київ).
Детально про всі проекти читати тут.

У 2001 році вступила до Національної Спілки композиторів. Має в репертуарі більше 300 власних пісень. Пише пісні для молодих виконавців, дітей, інструментальну музику. Її пісні постійно звучать в ефірі 1-го, 2-го і 3-го каналів національного радіо, на студії "Майдан" радіо „Голос Києва”, на всесвітній службі радіо „Україна”, на радіо „Люкс” та радіо „Свобода”, періодично й на інших FM-станціях.

Виступала на Майдані Незалежності під час помаранчевої революції, за що отримала медаль і посвідчення "Видатний учасник помаранчевої революції". 23 березня 2006 року Указом Президента України №254/2006 Лесі Горовій присвоєно почесне звання "Заслужений артист України".
Більше про творчість читати тут.

copyright by lesya horova. 2004-2013. all rights reserved.