ПРО МЕНЕ ТВОРЧІСТЬ
Головна : Біографія : Моя сім'я : Фото : Відео : Публікації : Контакт

 

"Я - ПАТРІОТ"
Презентація нового альбому Лесі Горової

Тарас Марусик

Нещодавно у приміщенні Національної спілки композиторів України молода, але вже відома співачка і композиторка Леся ГОРОВА презентувала свій новий компакт-диск "Я - патріот".
Показуючи компакт, на титулі якого зображена Леся Горова, відомий музичний критик і продюсер Олександр Євтушенко сказав: "Краса і мода" і додав, що в цьому чудовому костюмі вона національно визначилася і "це є наша надія. Я взагалі думаю, що врешті-решт жінка врятує Україну, якщо чоловіки не можуть. Вся надія на таких, як Леся Горова".

 
 

Але, виявилося, деякі "потужні", за висловом О.Євтушенка, чоловіки можуть. Це аранжувальник, гітарист і композитор Юрій Товстоган, продюсер альбому та інформаційний спонсор Лесі Горової в Інтернеті Олексій Цебро, керівник Експрес-банку Юрій Джус і директор рекордингової компанії "Атлантик" Юрій Гандзюк.

Створення альбому почалося з ініціативи Лесі Горової: вона звернулася за допомогою до свого давнього знайомого ще з львівських часів Ігоря Гриніва, народного депутата України й одного з лідерів тодішньої партії "Реформи і Порядок". Його зацікавили ті кілька пісень, які співачка принесла в офіс партії. Мало того - він планував видати альбом з робочою назвою "Пісні свободи". Так що Леся Горова опинилася в потрібному місці і в потрібний час. Таким чином вона змогла якісно записати три пісні з майбутнього альбому "Я - патріот". Проте подих уже близьких виборів не дозволив до кінця здійснити цей проект.

І знову спрацювала сильна і світла енергетика Лесі. На презентації вона розповіла про двох Юріїв - Товстогана і Джуса, з якими вона зустрілася у дні святого Юрія, лише в різні роки. "Святі Юрії мені допомагають", - зізналася вона. Цей альбом, - переконана співачка, - не вийшов би таким стильним ні без професіоналізму музиканта Юрія Товстогана, ні без фінансового вливання "Експрес-банку", очолюваного Юрієм Джусом.

І, нарешті, на останньому етапі допоміг ще один Юрій - Юрій Гандзюк, директор "Атлантика", де вийшов альбом Лесі Горової. Річ у тому, що вона дуже хотіла встигнути зробити цей альбом до "Євробачення", щоб на українському ринку було якомога більше українськомовного продукту. І вони встигли.

- Особливістю альбому "Я - патріот", - каже Леся Горова, - є те, що жодна пісня не була написана за інструментом. "Усі пісні були створені в дорозі - на вулиці, в метро. Я могла щось робити вдома і паралельно писати. Вперше я почула, як звучить моя пісня, коли ми вже працювали з Юрою (Товстоганом). Бували такі випадки, що мої пісні змінювали мене. Оскільки народжувалися у дуже великих емоційних перепадах, то вони були таким енергетичним згустком. Наприклад, пісня "Не бійся" робила мене в деяких моментах сильнішою. За своєю натурою я, можливо, м'яка, лірична, а ці пісні зробили з мене трохи тверду людину, яка вміє боротися за себе і за свою позицію... Я зрозуміла, що цей альбом має силу, і захотіла виступити в ньому ще і як психолог".

Леся Горова сказала, що планує видати цей альбом англійською мовою, тим паче, що три пісні англійською вже є в новому компакті. До речі, переклав ці пісні колишній учасник британсько-українського гурту "Тhе Ukrainians" Степан Пасічник, з яким вона познайомилася через Інтернет. Співачка планує перекласти з ним решту пісень з цього альбому, щоб, як вона сказала, "Європа теж могла слухати ці пісні, бо ці пісні - це наша історія".

Під час презентації нового компакт-диску молодої співачки і композиторки Лесі Горової "Я - патріот" спонтанно виникла розмова про конфлікт, який існує в теле- і радіопросторі України між українськомовною і російськомовною музикою. До речі, ведучий прес-конференції Олександр Євтушенко був досить критичним стосовно вже нової, постмайданної влади:

"В одному інтерв'ю я сказав, що Помаранчева революція нічого не варта, якщо вона не переросте в культурну революцію. Поки що вона не переросла. На мій погляд, і міністр культури, і пан Томенко поки що мало що роблять для того, щоб дотримуватися своїх обіцянок, які вони давали безпосередньо Майданові".

Леся Горова згадала київські маршрутки, які не змінилися і після Помаранчевої революції - далі ця російська попса на ФМ-радіостанціях, далі Вєрка Сєрдючка. На запитання, що робити, щоб цьому протистояти, Олександр Євтушенко відреагував блискавично: "Я знаю, що треба робити. Треба збирати демонстрацію, іти до Віталія Шевченка під Нацраду з транспарантами".
А ще Леся Горова розповіла про те, як вона перед Різдвом запропонувала "Ґала-радіо" колядки у власному виконанні. Це було якраз тоді, коли намет "Ґала-радіо" "за чесні вибори" стояв на Майдані. На запитання Лесі Горової, чи можуть вони підтримати українську музику, їй відповіли, щоб вона залишала свій компакт, а через кілька тижнів вони дадуть їй відповідь. І далі такий діалог: "Я кажу: знаєте, тоді вже Різдво закінчиться. - Ну, тоді вибачайте..."

Директор рекордингової компанії "Атлантик" Юрій Гандзюк сказав, що східна Україна практично не замовляє українську музику. А якщо їм пропонують, то відразу звучить запитання: "Невже це можливо продати? Це ж українське". До речі, в другому за величиною місті України, Харкові, українські компакти продає лише одна крамниця.

До Києва в Юрія Гандзюка є також претензії, зокрема, до мережі крамниць "Метро": "Я багато разів мав переговори з віце-президентом компанії "Метро". Там мені сказали, що ми українського не ставимо, бо воно не продається. Ми з українського можемо взяти лише три позиції: "Океан Ельзи", "Сєрдючка" і Руслана. Всі інші ми не беремо, це принципова позиція.

У нас дуже нормальні закони, просто законодавство треба виконувати. Є закон стосовно того, щоб 50 відсотків ефіру становив український продукт, будьте ласкаві, пускайте 50 українського продукту. У нас українського продукту від 4-5 відсотків до 11-12 відсотків на канал. До речі, всі канали українські кліпи безплатно не ротують. Зарубіжні - так, російська естрада - це також безплатно, а за українські кліпи або ролики треба обов'язково платити. Це питання вже державної безпеки. Домінує повністю російський продукт на території України".

А тим часом 24 травня київський міський голова Олександр Омельченко, президент ХК "Київміськбуд" Володимир Поляченко і директор "Метро Кеш енд Кері Україна" Аксель Лухі перерізували стрічку на урочистій церемонії відкриття нового центру оптової торгівлі "Метро" на Московському проспекті столиці України в районі метро "Петрівка". Це третя крамниця мережі в Києві. Мабуть, відкриваючи такі заклади, які вельми і вельми "люблять" українську музику і українську мову, пан міський голова виконує міську комплексну програму заходів щодо розвитку і функціонування української мови в м. Києві на 2002-2005 роки "Українська мова в українській столиці".

МАРУСИК ТАРАС. "Я - патріот". Презентація нового альбому Лесі Горової
// Шлях перемоги. - 2005. - 1 черв. - С. 10
.

copyright by lesya horova. 2004-2014. all rights reserved.