ПРО МЕНЕ ТВОРЧІСТЬ
Головна : Біографія : Моя сім'я : Фото : Відео : Публікації : Контакт

 

Колядки з дітьми, флейтою і фаготом. Вийшов диск колядок Лесі Горової «Їде, їде Бог...»

Валерія Корчевська

Якщо ви встигли помітити, на Першому Національному вже «на повну котушку» показують національні відбіркові тури на «Євробачення-2005», щотижня глядачі голосуванням визначають переможця п'ятірки, а у фіналі зійдуться усі «п'ятірочники», і хтось має таки доспіватися до того клятого «Євробачення». Багато цікавих персонажів випливло на відбіркових, і серед них композитор і співачка Леся Горова з піснею «Маленька пташка», щоправда, у число фіналістів вона не потрапила.

 
 

Каже, напевне, її «електорат» у ці дні був на майдані Незалежності, Леся теж там була, і ще раніше була з «помаранчевими» — з літа вона їздила в тури за Віктора Ющенка. А тут днями знову новина від Горової — вийшов перший її альбом на СD «Їде, їде Бог...» Це народні та авторські колядки, заспівані Лесею з дітьми з телепрограми «Надія», у них зовсім немає тієї суворості і страху, які часто навівають духовні піснеспіви. А флейта і гобой у Лесиних аранжуваннях надають радісним, дзвінким колядкам «високого» звучання.

На початку 90-х на бардівських концертах і фестивалях часто виступала задумлива дівчина з гітарою і серйозними піснями — Леся Горова. Можливо, і занадто послідовно серйозними, що барди-професіонали усвідомлено дозують. Одні новачки вписуються в усталений бардівський формат з першого разу, інші виглядають чужорідним тілом, і Леся Горова була якраз не зовсім «із цієї опери», хоча навіть у «Червоній руті» в 1989 році вона взяла участь у конкурсі авторської пісні.

Сьогодні пані Леся каже, що бардом, себто аматором, вона себе назвати не може, бо за її спиною — музична спецшкола імені Крушельницької у Львові і композиторське відділення Львівської державної консерваторії. Все так, але після тих фестивалів Леся взагалі випала з публічного творчого життя — телевізор про неї нічого сказати не міг, в афішах великих концертів її ім'я не значилося, в тусовках не помічена. Виявляється, тоді вона виступала перед українськими громадами в Англії, США, Польщі, брала участь у міжнародних фестивалях, і навіть перша касета Лесі вийшла у Польщі — на лейблі Edicja Swietogo Pawla. Потім той самий альбом «Залишитися собою» у 1995 році видали в Києві. Затим був переїзд до Києва, робота в режисерській групі Василя Вовкуна, потім робота в Дитячій академії мистецтв, потім народження доньки. Трирічна Ліда вже виспівує і музикує, і складає перші вірші, а все тому, що до «декретної» викладачки музичної композиції Лесі Горової діти ходили додому, а їхні мами інколи допомагати бавити Ліду, прасувати пелюшки і варити кашки, і все під акомпанемент.

«Раніше, як чудово сказала Оксана Білозір, процвітала номенклатурно-фуршетна естрада, і я себе не бачила в ній. А зараз я відчула, що настав мій час. Велику силу дала мені помаранчева революція, там вибухнула музика, яку раніше називали неформатною, — розповiдає Леся. — Я завжди була індивідуалісткою, і, може, вперше в житті я відчула себе в ці дні частинкою цілого. І ті суспільно-політичні пісні, які я співала на Майдані, я написала не вчора, а рік-два тому, просто сьогодні вони стали актуальними. Філософські, патріотичні, суспільно-політичні пісні я об'єднала в альбом «Щаслива людина», він уже повністю записаний, а вийде, очевидно, на початку весни». Третій паралельний проект Лесі Горової — диск «Колискові», там знову є авторські колискові на музику і вірші Лесі Горової, там народні колискові співає Ніна Матвієнко, там «колисковий вірш» читає маленька донечка Лесі. Цей диск «соціально спрямований», його в наступному році мають дарувати всім мамам у київських пологових будинках. А якщо для вас це поки неактуально — слухайте колядки.

КОРЧЕВСЬКА ВАЛЕРІЯ. Колядки з дітьми, флейтою і фаготом.
Вийшов диск колядок Лесі Горової «Їде, їде Бог...»
// Україна молода. - 2004. - 24 груд. - С. 8.

copyright by lesya horova. 2004-2014. all rights reserved.