ПРО МЕНЕ ТВОРЧІСТЬ
Головна : Біографія : Моя сім'я : Фото : Відео : Публікації : Контакт

 

Делегація молоді з України була на зустрічі
з Папою Іваном Павлом II

О. КУЗЬМОВИЧ (Джерзі Ситі, Н.Дж.)

Нашу редакцію відвідала молода українка зі Львова, одна із групи 21 студентів, що були в делегації на великій зустрічі молоді цілого світу з Папою Іваном Павлом II, що відбулася у серпні в Денвері, Коло.

Леся Горова – це вже світово обізнана і вироблена молода співачка, хоч у ЗСА побувала вперше. Але, як розповідає нам із темпераментом та повна нових вражень, тут їй дуже сподобалося і радо повернеться на відвідини знову.

 
 

Лесі вже "аж" 22 роки і вона співачка-композитор, учень нам тут всім добре відомого композитора Мирослава Скорика, відразу передає нам свою стрічку "З піснею до Вас", а як інформує, вже закінчила роботу над другою п.н. "Залишитися собою". Довідуємося, що вона не тільки співає, але й сама пише пісні та навіть тепер на другій стрічці деякі пісні у неї англійською мовою.

Може її талант був однією з причин, що саме її вибрали разом із 20 іншими молодими студентами до поїздки до ЗСА, щоб тут репрезентувати Україну серед молоді цілого світу. Про це пережиття хочемо довідатися якнайбільше і Леся радо відповідає на всі запитання, що ми їй ставимо.

Отож виявляється, що група 21 молодих українців (усі зі Львова) – це члени організації "Українська молодь – Христові", яка саме цього літа відзначила своє 60-ліття величавим святкуванням. Вибрану групу 21 спонсорував Ієрарх Української Помісної Католицької Церкви, кардинал Мирослав Іван Любачівський, духовним опікуном був о. Иосиф Мілян зі Львова, а членів групи вибирали голова УМХ Крип'якевич.
Друга менша група із шістьох семінаристів, також зі Львова, була спонсорована єпископом УК Церкви в ЗСА Владикою Василем Лостеном і ці семінаристи разом гідно репрезентували Україну.
Ми завважуємо, що усі тут з радістю бачили наших делегатів на телевізійних новинах і бачили синьо-жовті прапори в їхніх руках, так що не було найменших сумнівів, що на зустрічі була добре представлена вільна українська Держава.

– Так, – розповідає Л.Горова, – усі там у Денвері знали, хто ми та кого репрезентуємо, всі знали, що це Україна і що вона тепер нарівні з іншими вільними державами. На зустрічі були також українці з Канади та ЗСА, з якими ми подружили та пережили прегарні хвилини. Ми всі разом перебували, співали, веселилися, розуміється, зробили дуже багато знайомств, що їх будемо, напевно, тепер підтримувати.

– А як ви проживали в Денвері та скільки там перебували?

– Мушу зі зворушенням сказати, що українці з Денверу надзвичайно сердечно нас прийняли, розділили у приватні доми та цілий час нами опікувалися. Шкода, що ми були там лише шість днів. Але закінчили ми нашу цікаву подорож оглядинами Нью Йорку і тепер повні вражень повертаємося додому. Розуміється, у Львові будемо мати зустріч з нашими друзями з організації "Українська молодь – Христові" та з громадянством, бо ж усі цікаві довідатися про наші переживання. А вони були надзвичайні – не лише зустріч віч-на-віч із Папою Іваном Павлом II, але й з іншою католицькою молоддю, з якою ми одну ніч навіть спільно таборували на великій площі.

– Нам відомо, що інші члени вашої групи останні дні перед поворотом перебували у Стемфорді, а Ви тут з родиною і тому мали нагоду зайти до нас. Скажіть ще дещо про себе і свої особисті пляни.

– Як вам відомо, я мала вже свої концерти в Західній Европі, зокрема у Великобританії, де відвідала аж 25 українських осередків. Виступала також в Польщі і Австрії. У мене ще залишився рік науки в Музичному Інституті, а відтак мрію працювати на телебаченні, співати і компонувати – це моє життя!

– Ми з приємністю послухаємо вашу музику та спів на стрічці і подивляємо, що у вас також вже є пісні англійською мовою. Чи це має особливу ціль?

– Так, у своїх піснях я передаю свою життєву філософію і хочу, щоб це зрозуміли і ті, що не знають української мови. Тому і назва другої касети, яку я закінчила, є англійською мовою "То stay one's oneself".

–  Коли я співаю, моя душа стає храмом, – каже Леся з блискучими очима і ми їй віримо та бажаємо, щоб залишилася з таким захопленням якнайдовше.

КУЗЬМОВИЧ О. Делегація молоді з України була на зустрічі
з Папою Іваном Павлом II // Свобода (Н. Дж., США). - 1993. - 8 верес. - С.3

copyright by lesya horova. 2004-2014. all rights reserved.